Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już 30. serwis lokalny „Wyborczej" w polskich miastach i trzeci uruchomiony w tym roku (po wałbrzyskim i zakopiańskim). Nie ma innego dziennika w Polsce, który ma tak rozbudowaną sieć. Cieszymy się, że tę "trzydziestkę" świętujemy właśnie tutaj, właśnie z Wami.

Koszalin.wyborcza.pl
PRZEJDŹ DO SERWISU

Nie przychodzimy znikąd. Koszalin zawsze był obecny na łamach "Gazety Wyborczej". Gdy działo się coś ważnego, informowaliśmy o tym w zachodniopomorskim serwisie szczecin.wyborcza.pl. W piątkowych papierowych wydaniach "Wyborczej" cyklicznie publikowaliśmy „Wieści z Koszalina". To się nie zmieni. Ale teraz będziemy jeszcze bliżej mieszkańców Koszalina i okolic. Właśnie temu służy nowy serwis internetowy w tej części regionu. To kolejny przełomowy krok.

* * *

Serwis koszalin.wyborcza.pl jest czymś więcej niż lokalny portal. Koszalińskie sprawy sięgają dalej niż rogatki miasta. Tuż obok są Kołobrzeg, Mielno, Darłowo. To potężne nadmorskie zagłębie turystyczne, które zwykle przyjmuje latem setki tysięcy, a nawet miliony gości z Polski i zagranicy. Czy tak będzie też w drugie pandemiczne wakacje? Będziemy się temu uważnie przyglądać. Interesują nas też sprawy białogardzkie, szczecineckie, sławieńskie. A jak będzie trzeba, wyskoczymy też za miedzę, do Słupska. Interesuje nas wszystko, co dotyczy wschodniej części woj. zachodniopomorskiego.

Interesuje nas wszystko, co może zainteresować Was.

* * *

Zespół koszalin.wyborcza.pl to ciekawa świata ekipa na czele z Bogdanem Stechem, doświadczonym dziennikarzem o rozległej wiedzy. Jest z nami od niedawna, ale rozumiemy się świetnie. Bogdan, witaj na pokładzie "Wyborczej"!

Mamy też Magdę Omilianowicz, cenioną reportażystkę. Jej talent nas wzmacnia. Magda, czekamy na Twoje fascynujące historie o ludziach i sprawach!

CZYTAJ TEŻ: To oni piszą dla Was w Koszalinie

Bogdan Stech i Magda OmilianowiczBogdan Stech i Magda Omilianowicz Fot. archiwa prywatne

Ten tandem wspierać będą - w razie potrzeby - dziennikarze "Wyborczej" ze Szczecina. Koszaliński zespół uzupełniają też współpracownicy, a ich lista nie jest zamknięta. Szukamy np. kogoś lubiącego i potrafiącego robić zdjęcia.

* * *

Na start serwisu koszalin.wyborcza.pl mamy dla Was kilka ciekawych i ważnych tematów. Polecamy zwłaszcza:

Rozwód ciężkiego kalibru. Małżeńska wojna o wyrzutnię rakiet, czołg i mnóstwo pistoletów maszynowych >>

Województwo środkowopomorskie. Niezrealizowana obietnica PiS, którą gra Jarosław Kaczyński >>

11-piętrowa "zemsta Koszalina" na Słupsku. Dlaczego oba miasta za sobą nie przepadają? >>

Droższe śmieci w Koszalinie uderzają w samotnych ludzi. Czy to na pewno dobra zmiana? >>

W ciągu dnia, jeszcze w środę, pojawią się kolejne ciekawe artykuły. Zaglądajcie na koszalin.wyborcza.pl!

* * *

Liczymy, że to także Wy będziecie nam podpowiadać tematy. Jesteśmy otwarci na Wasze opinie nadesłane na koszalin@wyborcza.pl oraz wyrażane na naszych profilach w social mediach. Koszalin.wyborcza.pl to Wasza strona!

Jerzy Połowniak, redaktor naczelny "Wyborczej" Szczecin

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.